вівторок, 19 січня 2021 р.

Повітря, його склад. Хімія, 7 клас

 Повітря — природна суміш газів.

Головними складовими частинами повітря є азот N2 — 78,08 % об'єму, кисень O2 — 20,96 % об'єму та інертні гази  — 0,94 % об'єму.
Інертні гази не мають ні кольору, ні запаху, вони хімічно інертні. Їх молекули є одноатомними. До інертних газів відносяться: гелій He, неон Ne, аргон Ar, криптон Kr, ксенон Xe і радон Rn. Серед інертних газів найбільше у повітрі міститься аргону.
 
У повітрі присутня також невелика кількість вуглекислого газу CO2, водяної пари та інших газів.
 
Повітря може містити тверді і рідкі домішки (аерозолі). Від їх кількості та виду залежать процеси поглинання і розсіювання випромінювання, утворення окремих оптичних явищ в атмосфері, тощо.
 
небо.jpg
Повітря — суміш газів
 
Кисень підтримує життя практично усіх живих організмів на Землі. Він є необхідним і людині, і тваринам, і рослинам. Тому необхідно зберігати чистоту повітря.
 
Вуглекислий газ є фізіологічним регулятором дихального центру людини і тварин. Концентрація вуглекислого газу в повітрі закритих приміщень, яка зростає одночасно із збільшенням вмісту пилу, мікроорганізмів, тощо, є головним показником забруднення повітря.
 
Забруднення повітря відбувається як природним шляхом, так і внаслідок господарської діяльності людини.
 
Оксиди Сульфуру, Нітрогену, Карбону та інші гази, які потрапляють у повітря внаслідок гниття органічних решток, виверження вулканів, роботи хімічних заводів, є забруднювачами повітря. Серед випадкових домішок у повітрі також нерідко трапляються дрібні частинки сажі й мінеральних речовин, а також різні мікроорганізми.

Те, що у складі повітря є газоподібні речовини - азот, кисень і вуглекислий газ, установив французький учений Антуан Лавуазьє у 1774 році.

 

 

 

Властивості повітря. Розглянемо фізичні властивості повітря. Повітря не має кольору й запаху, тому для нас воно невидиме.

 

За здатністю розчинятися у воді повітря належить до погано розчинних сумішей. Так, в 1 л води розчиняється 0, 02918 л повітря.

 

У повітрі добре поширюється звук. Якби астронавти, що побували на Місяці, спробували звично поговорити між собою, у них би нічого не вийшло. Це тому, що на Місяці звук не поширюється через брак у супутника Землі повітряної оболонки.

 

Завдання:

Знайди речовину, що зазвичай входить в склад повітря:

а) оцет

б) озон

в) азот

 

Оберіть характеристику озону:

а) найлегший з відомих газів

б) при кімнатній температурі безбарвна рідина

в)утворює захисний шар в сфері Землі

 

Масова частка Оксигену в сполуці хімічного елемента четвертої групи складає 21,2%. Вкажи елемент, якщо валентність дорівнює номеру групи

Виконайте проектну роботу на тему

« Проблема забруднення повітря та способи її розв'язування»

Немає коментарів:

Дописати коментар